Eņģeļu pasts!

Briļļu ballīte

Vasaras nometne atkarīgajiem jauniešiem 2016.g.

Septiņu dienu motivācijas nometne atkarīgajiem un līdzatkarīgajiem Jauniešiem un viņu ģimenes locekļiem.

Nometne paredzēta kā īstermiņa motivācijas programma  atkarībās no psihoaktīvām vielām vai līdzatkarībā nonākušām personām/ģimenēm ar bērniem. Pēc nometnes iespējama turpmāka ilgstoša rehabilitācija, rehabilitācijas centrā vai citā institūcijā.

Nometne ir bez maksas, ar dzīvošanu uz vietas 7 dienas, skaistā vidē, ezera krastā. Ietilpst 4x ēdināšana. Nometnē vienlaicīgi uzturēsies 30 dalībnieki un 10 darbinieki.

Motivācijas un atbalsta programma 7 dienas, kuras ietvaros notiks dažādas nodarbības un atbalsta grupas (atkarību terapeits, atbalsta grupa ar sociālo darbinieku, atbalsta grupa ar psihologu, atbalsta grupa ar mākslas terapijas metodēm,), kā arī individuālās sociālā darbinieka, psihologa, narkologa konsultācijas.

Programmas mērķi un uzdevumi:

diagnosticēt atkarības problēmu un ar to saistīto fiziskās veselības stāvokli

  • norobežot programmas dalībnieku no lietotāju vides un tās uzskatiem, integrēt terapeitiskajā grupā;
  • stabilizēt motivāciju, lai pacients spētu atteikties no alkohola un psihoaktīvu vielu lietošanas un brīvprātīgi pieņemtu lēmumu ārstēties;
  • iepazīstināt un izskaidrot ārstēšanās no atkarībām būtību un principus;
  • veikt motivācijas rakstiskos uzdevumus, kuros notiek lietošanas seku apzināšanās un atveseļošanās motivācijas stabilizācija;
  • personības psihiskā un sociālā stāvokļa novērtēšana, pašnovērtēšana un pašatbildības līmeņa noteikšana;
  • turpmākās atveseļošanās plāna un/vai rehabilitācijas plāna sastādīšana.       (vada atkarību terapeits, narkologs, sociālais darbinieks)

– Atkarības, līdzatkarība, HIV/AIDS, B, C, D hepatīti u. c aktuālas tēmas (vada sociālais darbinieks,           atkarību terapeits, narkologs);        – Ārstēšanās un rehabilitācijas iespējas Latvijā (vada sociālais darbinieks)        – mūzikas, deju, kustību terapija (vada māksla terapeiti);        – Komandu spēles   (atbildīgie nometnes darbinieki);        – Sporta spēles (basketbols, futbols, volejbols, stafetes u.c).  (atbildīgie nometnes darbinieki);        – Darbs mazajās grupās (pārrunas par iespaidiem nometnē, par personīgām problēmām) (atbildīgie nometne darbinieki);        – Individuālas sarunas par dažādām tēmām (atbildīgie nometnes darbinieki);        – Saturīga brīvā laika pavadīšana (atbildīgie nometnes darbinieki).        – darbs ar bērniem (spēles, aktivitātes, radošās darbnīcas u.c.) (atbildīgie nometnes darbinieki).

Nometne paredzēta atkarīgajiem vecuma grupā no 14-25 gadiem.

Mūsu vasaras nometne ir noslēgusies, un mērķis ir sasniegts

Nometnē piedalījās 25 atkarīgas un līdzatkarīgas personas , kā arī 10 brīvprātīgie darbinieki, un protams, mūsu četrkājainie draugi no Mežavirogu dzīvniekus patversmes Rodžers un Rita. Nometnes dalībniekiem bija iespēja strādāt grupās un individuāli pie speciālistiem. Aktīvi pavadījām laiku sportojot, makšķerējot un peldoties. Kinologs Ivo stāstīja un mācīja kā dresēt suņus, kas bija viena no mīļākajām nodarbēm nometnē.

CAM01205[1]IMG-20160715-WA0004[1]